Zadzwoń: 81 752 02 88

O NAS

W Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej prowadzimy Poradnię Zdrowia Psychicznego i Zespół Leczenia Środowiskowego, zapewniamy ciągłą, zindywidualizowaną opiekę specjalistyczną, sprawowaną przez zespół specjalistów.

W skład zespołu terapeutycznego wchodzą: lekarz psychiatra, terapeuta środowiskowy, psycholog, psychoterapeuta, pielęgniarka.

Leczenie i terapię prowadzimy w Centrum i w środowisku życia osoby potrzebującej wsparcia tj. u niej w domu.

Osoby, z którymi pracujemy w terapii i leczeniu, wspieramy w wychodzeniu z choroby i podnoszeniu jakości i komfortu ich życia.

JAK POMAGAMY?

    Pomoc świadczona jest w formie:
  • porad psychiatrycznych,
  • porad psychologicznych,
  • sesji psychoterapeutycznych,
  • spotkań terapeutycznych,
  • wsparcia\wizyt pielęgniarki
  • wizyt domowych/środowiskowych.
Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów. Każde podejmowane przez nas działanie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb osoby objętej opieką. Oferujemy usługi odpłatne w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz opiekę środowiskową dla osób tego wymagających w Zespole Leczenia Środowiskowego (NFZ). Prowadzimy diagnozę i leczenie zaburzeń psychicznych, farmakoterapię i analizę dotychczasowego leczenia, wsparcie w kryzysie psychicznym, psychoedukację na temat leczenia i objawów zaburzeń w zdrowiu psychicznym, poradnictwo w uzależnieniach. Informujemy o możliwości skorzystania z form dziennego wsparcia i leczenia.

Badania

Badania psychologiczne

Badania psychologiczne są niezbędne psychologom, by poprawnie zdiagnozować zaburzenia, z jakimi zmagają się pacjenci. Badania mogą opierać się na pytaniach, które zadaje psycholog, a także przybierać inną formę np. testu. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest osobowość pacjenta. Ma ona znaczący wpływ na wzorce zachowań, sposób postrzegania świata, siebie, różnych wydarzeń z życia, przeżywania emocji i relacji. Zbadanie osobowości jest niezwykle ważne w procesie diagnozy psychologicznej. Od tego w znacznej mierze zależy odpowiednie postawienie diagnozy, poprowadzenie i powodzenie terapii. Zdarza się, że osobowość pacjenta może być zaburzona, na co wpływ mają różne czynniki takie jak: oddziaływanie niekorzystnych wpływów rodzinnych, środowiskowych, biologicznych lub genetycznych. Pierwsze oznaki widoczne są już w późnym dzieciństwie lub w wieku nastoletnim. Zaburzenia osobowości mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie społeczne, zawodowe, a także relacje z rodziną i przyjaciółmi. W Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej w Łęcznej przeprowadzamy zaawansowane badania psychologiczne. Prowadzimy diagnozę i leczenie zaburzeń psychicznych, farmakoterapię, analizę dotychczasowego leczenia, udzielamy wsparcia w kryzysach psychicznych, prowadzimy psychoedukację na temat leczenia i objawów zaburzeń w zdrowiu psychicznym, informujemy o możliwości skorzystania z form dziennego wsparcia i leczenia. Nasz zespół składa się z profesjonalnych i doświadczonych specjalistów. Wszystkie działania, które podejmujemy, są indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta po wcześniej przeprowadzonych badaniach i postawieniu diagnozy. Oferujemy odpłatne usługi w Poradni Zdrowia Psychicznego wraz z opieką środowiskową dla wszystkich pacjentów tego wymagających w Zespole Leczenia Środowiskowego (NFZ).

Szanowni Państwo,
Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu porady lekarskie odbywają się w Centrum także drogą telefoniczną oraz ONLINE (za pośrednictwem aplikacji WhatsApp oraz programu Skype). Lekarz nawiązuje kontakt telefoniczny lub ONLINE z pacjentem w terminie zaplanowanej wizyty. Wystawia e-Receptę dla pacjenta, którą można zrealizować w każdej aptece.

Osoby, które są zainteresowane wsparciem terapeutycznym, poradą psychologiczną oraz sesjami psychoterapeutycznymi i coachingowymi informujemy, iż oferujemy porady oraz sesje także w formie ONLINE (wykonywane za pośrednictwem programu Skype) prowadzone przez naszych wykwalifikowanych terapeutów.

Aby uzyskać więcej informacji oraz umówić się na wizytę telefoniczną lub poradę/sesję ONLINE prosimy o kontakt telefoniczny z Rejestracją pod numerem: 81 752 02 88. Zapraszamy także do rejestracji internetowej na www.centrumzdrowia-leczna.pl i lekarzebezkolejki.pl