Zadzwoń: 81 752 02 88

O NAS

W Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej prowadzimy Poradnię Zdrowia Psychicznego i Zespół Leczenia Środowiskowego, zapewniamy ciągłą, zindywidualizowaną opiekę specjalistyczną, sprawowaną przez zespół specjalistów.

W skład zespołu terapeutycznego wchodzą: lekarz psychiatra, terapeuta środowiskowy, psycholog, psychoterapeuta, pielęgniarka.

Leczenie i terapię prowadzimy w Centrum i w środowisku życia osoby potrzebującej wsparcia tj. u niej w domu.

Osoby, z którymi pracujemy w terapii i leczeniu, wspieramy w wychodzeniu z choroby i podnoszeniu jakości i komfortu ich życia.

JAK POMAGAMY?

    Pomoc świadczona jest w formie:
  • porad psychiatrycznych,
  • porad psychologicznych,
  • sesji psychoterapeutycznych,
  • spotkań terapeutycznych,
  • wsparcia\wizyt pielęgniarki
  • wizyt domowych/środowiskowych.
Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów. Każde podejmowane przez nas działanie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb osoby objętej opieką. Oferujemy usługi odpłatne w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz opiekę środowiskową dla osób tego wymagających w Zespole Leczenia Środowiskowego (NFZ). Prowadzimy diagnozę i leczenie zaburzeń psychicznych, farmakoterapię i analizę dotychczasowego leczenia, wsparcie w kryzysie psychicznym, psychoedukację na temat leczenia i objawów zaburzeń w zdrowiu psychicznym, poradnictwo w uzależnieniach. Informujemy o możliwości skorzystania z form dziennego wsparcia i leczenia.

Bezsenność

LECZENIE BEZSENNOŚCI

Bezsenność jest bardzo poważną dolegliwością, którą koniecznie trzeba leczyć, gdyż jej skutki mogą być bardzo poważne dla zdrowia. Jest to zaburzenie snu, który jest niespokojny, płytki, krótki i nie zapewnia pełnego wypoczynku. Zaburzenie snu może utrzymywać się przez długi czas lub być krótkotrwałe. Przyczyn bezsenności jest wiele. Najcięższe do wyeliminowania to psychotyczne, związane z różnymi zaburzeniami depresyjnymi, lękami, urojeniami lub psychogenne, związane z silnym stanem emocjonalnym, stresem przewlekłym lub pourazowym, a także konfliktami z innymi osobami. Z bezsennością wiążą się trudności z zasypianiem, ale również utrzymaniem snu. Osoby, które cierpią na bezsenność, często budzą się w środku nocy, po czym nie mogą już zasnąć. Skutkuje to przewlekłym zmęczeniem, problemami zdrowotnymi, zaniedbywaniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Aby problem bezsenności był niebezpieczny, musi utrzymywać się co najmniej miesiąc i zaburzać codzienne funkcjonowanie. Według statystyk na bezsenność cierpi około 30-50% badanych dorosłych. Główna i skuteczna metoda leczenia bezsenności przewlekłej to terapia poznawczo-behawioralna, która opiera się na zmianie zachowań. Istnieje wiele czynników, które utrwalają bezsenność np. rezygnacja z aktywności fizycznej, drzemki w ciągu dnia, nadmierne zastanawianie się nad chorobą, nadmierne przyjmowanie leków nasennych. Terapia bezsenności opiera się na wyeliminowaniu tych czynników np. higiena snu, wprowadzenie aktywności fizycznej, wyeliminowanie drzemek w ciągu dnia, afirmację itd. Cierpisz na bezsenność i szukasz pomocy specjalistów w Łęcznej? Jesteś w dobrym miejscu! W Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej w Łęcznej zajmujemy się leczeniem bezsenności. Zapewniamy systematyczną, indywidualną opiekę specjalistyczną. Zapraszamy do kontaktu!

Szanowni Państwo,
Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu porady lekarskie odbywają się w Centrum także drogą telefoniczną oraz ONLINE (za pośrednictwem aplikacji WhatsApp oraz programu Skype). Lekarz nawiązuje kontakt telefoniczny lub ONLINE z pacjentem w terminie zaplanowanej wizyty. Wystawia e-Receptę dla pacjenta, którą można zrealizować w każdej aptece.

Osoby, które są zainteresowane wsparciem terapeutycznym, poradą psychologiczną oraz sesjami psychoterapeutycznymi i coachingowymi informujemy, iż oferujemy porady oraz sesje także w formie ONLINE (wykonywane za pośrednictwem programu Skype) prowadzone przez naszych wykwalifikowanych terapeutów.

Aby uzyskać więcej informacji oraz umówić się na wizytę telefoniczną lub poradę/sesję ONLINE prosimy o kontakt telefoniczny z Rejestracją pod numerem: 81 752 02 88. Zapraszamy także do rejestracji internetowej na www.centrumzdrowia-leczna.pl i lekarzebezkolejki.pl