Zadzwoń: 81 752 02 88

O NAS

W Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej prowadzimy Poradnię Zdrowia Psychicznego i Zespół Leczenia Środowiskowego, zapewniamy ciągłą, zindywidualizowaną opiekę specjalistyczną, sprawowaną przez zespół specjalistów.

W skład zespołu terapeutycznego wchodzą: lekarz psychiatra, terapeuta środowiskowy, psycholog, psychoterapeuta, pielęgniarka.

Leczenie i terapię prowadzimy w Centrum i w środowisku życia osoby potrzebującej wsparcia tj. u niej w domu.

Osoby, z którymi pracujemy w terapii i leczeniu, wspieramy w wychodzeniu z choroby i podnoszeniu jakości i komfortu ich życia.

JAK POMAGAMY?

    Pomoc świadczona jest w formie:
  • porad psychiatrycznych,
  • porad psychologicznych,
  • sesji psychoterapeutycznych,
  • spotkań terapeutycznych,
  • wsparcia\wizyt pielęgniarki
  • wizyt domowych/środowiskowych.
Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów. Każde podejmowane przez nas działanie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb osoby objętej opieką. Oferujemy usługi odpłatne w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz opiekę środowiskową dla osób tego wymagających w Zespole Leczenia Środowiskowego (NFZ). Prowadzimy diagnozę i leczenie zaburzeń psychicznych, farmakoterapię i analizę dotychczasowego leczenia, wsparcie w kryzysie psychicznym, psychoedukację na temat leczenia i objawów zaburzeń w zdrowiu psychicznym, poradnictwo w uzależnieniach. Informujemy o możliwości skorzystania z form dziennego wsparcia i leczenia.

Schizofrenia

LECZENIE SCHIZOFRENII ŁĘCZNA

Schizofrenia to ciężkie zaburzenie psychiczne, które nieleczone może prowadzić u chorego do wielu przykrych konsekwencji zdrowotnych. Nazwa choroby pochodzi od dwóch słów: schizis i phren, które oznaczają: „rozszczepić” i „umysł”. Choroba charakteryzuje się między innymi nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości, co bardzo często prowadzi do psychozy. Choremu dodatkowo towarzyszą objawy negatywne takie jak: ubogie słownictwo i mowa (mutyzm), niezdolność do spontanicznego przeżywania pozytywnych uczuć (tj. radość, optymizm, satysfakcja), apatia, zobojętnienie, nieuwaga, uboga mimika, trudności w funkcjonowaniu w społeczeństwie tj. aktywność rodzinna, małżeńska, zawodowa, czynności samoobsługowe), trudności w komunikacji interpersonalnej, a także objawy pozytywne takie jak: urojenia, halucynacje itp. Aby poprawić jakość życia osoby, która cierpi na schizofrenie przewlekłą lub ostrą ważna jest odpowiednia diagnoza i terapia. Pomocna jest świadomość pacjenta, iż cierpi na to schorzenie i jego chęć leczenia. Schizofrenia zazwyczaj ujawnia się we wczesnej dorosłości. Szukasz sprawdzonego psychiatry w Łęcznej, specjalizującego się w leczeniu schizofrenii? Jesteś w dobrym miejscu! W Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej prowadzona jest Poradnia Zdrowia Psychicznego i Zespół Leczenia Środowiskowego, w której lekarze zapewniają specjalistyczną, zindywidualizowaną opiekę specjalistyczną osobom chorym na schizofrenie. W skład zespołu terapeutycznego wchodzą: lekarz psychiatra, terapeuta środowiskowy, psycholog, psychoterapeuta i pielęgniarka. Leczenie i specjalistyczna terapia prowadzona jest zarówno w Centrum, jak i w środowisku, w którym na co dzień przebywa osoba chora. Osoby chore na schizofrenie, z którymi współpracujemy w terapii i zaawansowanym leczeniu, wspieramy w wychodzeniu z choroby i pomagamy podnieść ich komfort życia! Zapraszamy do kontaktu!

Szanowni Państwo,
Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu porady lekarskie odbywają się w Centrum także drogą telefoniczną oraz ONLINE (za pośrednictwem aplikacji WhatsApp oraz programu Skype). Lekarz nawiązuje kontakt telefoniczny lub ONLINE z pacjentem w terminie zaplanowanej wizyty. Wystawia e-Receptę dla pacjenta, którą można zrealizować w każdej aptece.

Osoby, które są zainteresowane wsparciem terapeutycznym, poradą psychologiczną oraz sesjami psychoterapeutycznymi i coachingowymi informujemy, iż oferujemy porady oraz sesje także w formie ONLINE (wykonywane za pośrednictwem programu Skype) prowadzone przez naszych wykwalifikowanych terapeutów.

Aby uzyskać więcej informacji oraz umówić się na wizytę telefoniczną lub poradę/sesję ONLINE prosimy o kontakt telefoniczny z Rejestracją pod numerem: 81 752 02 88. Zapraszamy także do rejestracji internetowej na www.centrumzdrowia-leczna.pl i lekarzebezkolejki.pl