Zadzwoń: 81 752 02 88

O NAS

W Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej prowadzimy Poradnię Zdrowia Psychicznego i Zespół Leczenia Środowiskowego, zapewniamy ciągłą, zindywidualizowaną opiekę specjalistyczną, sprawowaną przez zespół specjalistów.

W skład zespołu terapeutycznego wchodzą: lekarz psychiatra, terapeuta środowiskowy, psycholog, psychoterapeuta, pielęgniarka.

Leczenie i terapię prowadzimy w Centrum i w środowisku życia osoby potrzebującej wsparcia tj. u niej w domu.

Osoby, z którymi pracujemy w terapii i leczeniu, wspieramy w wychodzeniu z choroby i podnoszeniu jakości i komfortu ich życia.

JAK POMAGAMY?

    Pomoc świadczona jest w formie:
  • porad psychiatrycznych,
  • porad psychologicznych,
  • sesji psychoterapeutycznych,
  • spotkań terapeutycznych,
  • wsparcia\wizyt pielęgniarki
  • wizyt domowych/środowiskowych.
Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów. Każde podejmowane przez nas działanie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb osoby objętej opieką. Oferujemy usługi odpłatne w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz opiekę środowiskową dla osób tego wymagających w Zespole Leczenia Środowiskowego (NFZ). Prowadzimy diagnozę i leczenie zaburzeń psychicznych, farmakoterapię i analizę dotychczasowego leczenia, wsparcie w kryzysie psychicznym, psychoedukację na temat leczenia i objawów zaburzeń w zdrowiu psychicznym, poradnictwo w uzależnieniach. Informujemy o możliwości skorzystania z form dziennego wsparcia i leczenia.

Psycholog Świdnik

Psycholog

Niemalże każdy człowiek przeżywa w swoim życiu kryzys emocjonalny. Może on pojawić się jako skutek nagłej i niespodziewanej zmiany w życiu, konieczności przystosowania się do nowej, trudnej sytuacji np. utraty bliskiej osoby, zmiany pracy, tragedii życiowej itd. Ma związek bezpośrednio z zagrożeniem realizacji podstawowych potrzeb człowieka i nieumiejętnością odnalezienia się w nowej sytuacji. Kryzys może objawiać się takimi stanami, jak smutek, lęk przed nieznanym (np. nową rolą życiową, sytuacją zawodową), złe samopoczucie, przygnębienie, utrata energii życiowej, sensu życia, apatia, poczucie depresyjności, bezsilność. Człowiekowi, który przeżywa kryzys życiowy ciężko poradzić sobie z codziennymi obowiązkami, szybkim tempem życia, wymaganiami w pracy, odpowiedzialnością. Warto wtedy udać się do doświadczonego i profesjonalnego psychologa, który pomoże uporać się z trudnymi i przykrymi stanami psychicznymi. Problem dotyczy Ciebie i Twojego życia? A może ktoś z Twoich bliskich przeżywa kryzys i trudno jest mu pomóc? Poszukujesz sprawdzonego psychologa w Świdniku? Możemy Ci pomóc! Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej to przede wszystkim doświadczony zespół specjalistów, którzy mają duże doświadczenie psychologiczne i psychoterapeutyczne. Pomoc psychologiczna Świdnik świadczona jest przez nas w formie specjalistycznych porad psychologicznych, porad psychiatrycznych, spotkań terapeutycznych, a także wizyt domowych i środowiskowych. Zajmujemy się: przeprowadzaniem skutecznego leczenia wszelkiego rodzaju zaburzeń psychicznych, a także pomocą w wychodzeniu z różnego rodzaju kryzysów (emocjonalnych, życiowych, rozwojowych, sytuacyjnych). Na początku stawiamy diagnozę, w zależności od sytuacji wprowadzamy farmakoterapię, przeprowadzamy analizę dotychczasowych metod leczenia, a także systematycznie służymy wsparciem psychologicznym. Przeżywasz kryzys? Zgłoś się!

Szanowni Państwo,
Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu porady lekarskie odbywają się w Centrum także drogą telefoniczną oraz ONLINE (za pośrednictwem aplikacji WhatsApp oraz programu Skype). Lekarz nawiązuje kontakt telefoniczny lub ONLINE z pacjentem w terminie zaplanowanej wizyty. Wystawia e-Receptę dla pacjenta, którą można zrealizować w każdej aptece.

Osoby, które są zainteresowane wsparciem terapeutycznym, poradą psychologiczną oraz sesjami psychoterapeutycznymi i coachingowymi informujemy, iż oferujemy porady oraz sesje także w formie ONLINE (wykonywane za pośrednictwem programu Skype) prowadzone przez naszych wykwalifikowanych terapeutów.

Aby uzyskać więcej informacji oraz umówić się na wizytę telefoniczną lub poradę/sesję ONLINE prosimy o kontakt telefoniczny z Rejestracją pod numerem: 81 752 02 88. Zapraszamy także do rejestracji internetowej na www.centrumzdrowia-leczna.pl i lekarzebezkolejki.pl