Zadzwoń: 81 752 02 88

O NAS

W Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej prowadzimy Poradnię Zdrowia Psychicznego i Zespół Leczenia Środowiskowego, zapewniamy ciągłą, zindywidualizowaną opiekę specjalistyczną, sprawowaną przez zespół specjalistów.

W skład zespołu terapeutycznego wchodzą: lekarz psychiatra, terapeuta środowiskowy, psycholog, psychoterapeuta, pielęgniarka.

Leczenie i terapię prowadzimy w Centrum i w środowisku życia osoby potrzebującej wsparcia tj. u niej w domu.

Osoby, z którymi pracujemy w terapii i leczeniu, wspieramy w wychodzeniu z choroby i podnoszeniu jakości i komfortu ich życia.

JAK POMAGAMY?

    Pomoc świadczona jest w formie:
  • porad psychiatrycznych,
  • porad psychologicznych,
  • sesji psychoterapeutycznych,
  • spotkań terapeutycznych,
  • wsparcia\wizyt pielęgniarki
  • wizyt domowych/środowiskowych.
Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów. Każde podejmowane przez nas działanie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb osoby objętej opieką. Oferujemy usługi odpłatne w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz opiekę środowiskową dla osób tego wymagających w Zespole Leczenia Środowiskowego (NFZ). Prowadzimy diagnozę i leczenie zaburzeń psychicznych, farmakoterapię i analizę dotychczasowego leczenia, wsparcie w kryzysie psychicznym, psychoedukację na temat leczenia i objawów zaburzeń w zdrowiu psychicznym, poradnictwo w uzależnieniach. Informujemy o możliwości skorzystania z form dziennego wsparcia i leczenia.

Psychoterapia Świdnik

Psychoterapia

Coraz więcej osób zmaga się z silnymi uzależnieniami, depresją, zaburzeniami żywienia, skrajnie niską samooceną i apatią. Są to ciężkie schorzenia, które znacznie utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Zazwyczaj tym osobom nie są w stanie pomóc najbliżsi – rodzina, przyjaciele, partner. Wówczas wskazane jest skorzystanie z psychoterapii. Opiera się ona stosowaniu metod psychologicznych, przede wszystkim bazujących na systematycznym kontakcie międzyludzkim (rozmowom), którego celem jest uświadomienie sobie mechanizmów i przyczyn zachowań i stanów psychicznych, poprawienie zdrowia psychicznego i dobrostanu, rozwój relacji i umiejętności społecznych, zmiana myślenia lub radzenia sobie z trudnymi dla pacjenta zachowaniami, obsesyjnymi myślami, bądź też emocjami. Na psychoterapię składają się tysiące różnych technik i form psychoterapeutycznych, które często odnoszą się do różnego pojmowania psychologii, norm, etyki i metod pomocy. Większość metod opiera się na regularnych spotkaniach z jednym lub z kilkoma psychoterapeutami (indywidualnie lub w grupie). Szukasz skutecznej psychoterapii w Świdniku? Sprawdź koniecznie ofertę Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej w Świdniku. Gwarantujemy nieprzerwaną, indywidualną opiekę specjalistyczną, sprawowaną przez nasz profesjonalny zespół specjalistów tj. psychologów, psychoterapeutów i pielęgniarek. Leczenie wraz z psychoterapią prowadzimy w Centrum i w środowisku życia osoby, która potrzebuje pomocy i wsparcia, czyli u niej w domu. Udzielamy: porad psychiatrycznych, porad psychologicznych, sesji psychoterapeutycznych, spotkań terapeutycznych, wsparcia i wizyt pielęgniarek. U nas możesz skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej w formie odpłatnej (w Poradni Zdrowia Psychicznego) oraz opieki środowiskowej w formie leczenia na NFZ. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty psychoterapii w Świdniku.

Szanowni Państwo,
Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu porady lekarskie odbywają się w Centrum także drogą telefoniczną oraz ONLINE (za pośrednictwem aplikacji WhatsApp oraz programu Skype). Lekarz nawiązuje kontakt telefoniczny lub ONLINE z pacjentem w terminie zaplanowanej wizyty. Wystawia e-Receptę dla pacjenta, którą można zrealizować w każdej aptece.

Osoby, które są zainteresowane wsparciem terapeutycznym, poradą psychologiczną oraz sesjami psychoterapeutycznymi i coachingowymi informujemy, iż oferujemy porady oraz sesje także w formie ONLINE (wykonywane za pośrednictwem programu Skype) prowadzone przez naszych wykwalifikowanych terapeutów.

Aby uzyskać więcej informacji oraz umówić się na wizytę telefoniczną lub poradę/sesję ONLINE prosimy o kontakt telefoniczny z Rejestracją pod numerem: 81 752 02 88. Zapraszamy także do rejestracji internetowej na www.centrumzdrowia-leczna.pl i lekarzebezkolejki.pl