Psychoterapia Świdnik

O NAS

W Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej prowadzimy Poradnię Zdrowia Psychicznego i Zespół Leczenia Środowiskowego, zapewniamy ciągłą, zindywidualizowaną opiekę specjalistyczną, sprawowaną przez zespół specjalistów.

W skład zespołu terapeutycznego wchodzą: lekarz psychiatra, terapeuta środowiskowy, psycholog, psychoterapeuta, pielęgniarka.

Leczenie i terapię prowadzimy w Centrum i w środowisku życia osoby potrzebującej wsparcia tj. u niej w domu.

Osoby, z którymi pracujemy w terapii i leczeniu, wspieramy w wychodzeniu z choroby i podnoszeniu jakości i komfortu ich życia.

PSYCHOTERAPIA ŚWIDNIK - JAK POMAGAMY?

Pomoc świadczona jest w formie:
porad psychiatrycznych,
porad psychologicznych,
sesji psychoterapeutycznych,
spotkań terapeutycznych,
wsparcia\wizyt pielęgniarki
wizyt domowych/środowiskowych.

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów. Każde podejmowane przez nas działanie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb osoby objętej opieką.

Oferujemy usługi odpłatne w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz opiekę środowiskową dla osób tego wymagających w Zespole Leczenia Środowiskowego (NFZ).

Prowadzimy diagnozę i leczenie zaburzeń psychicznych, farmakoterapię i analizę dotychczasowego leczenia, wsparcie w kryzysie psychicznym, psychoedukację na temat leczenia i objawów zaburzeń w zdrowiu psychicznym, poradnictwo w uzależnieniach. Informujemy o możliwości skorzystania z form dziennego wsparcia i leczenia.

Psychoterapia

Coraz więcej osób zmaga się z silnymi uzależnieniami, depresją, zaburzeniami żywienia, skrajnie niską samooceną i apatią. Są to ciężkie schorzenia, które znacznie utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Zazwyczaj tym osobom nie są w stanie pomóc najbliżsi – rodzina, przyjaciele, partner. Wówczas wskazane jest skorzystanie z psychoterapii. Opiera się ona stosowaniu metod psychologicznych, przede wszystkim bazujących na systematycznym kontakcie międzyludzkim (rozmowom), którego celem jest uświadomienie sobie mechanizmów i przyczyn zachowań i stanów psychicznych, poprawienie zdrowia psychicznego i dobrostanu, rozwój relacji i umiejętności społecznych, zmiana myślenia lub radzenia sobie z trudnymi dla pacjenta zachowaniami, obsesyjnymi myślami, bądź też emocjami. Na psychoterapię składają się tysiące różnych technik i form psychoterapeutycznych, które często odnoszą się do różnego pojmowania psychologii, norm, etyki i metod pomocy. Większość metod opiera się na regularnych spotkaniach z jednym lub z kilkoma psychoterapeutami (indywidualnie lub w grupie). Szukasz skutecznej psychoterapii w Świdniku? Sprawdź koniecznie ofertę Centrum Psychiatrii i Terapii Środowiskowej w Świdniku. Gwarantujemy nieprzerwaną, indywidualną opiekę specjalistyczną, sprawowaną przez nasz profesjonalny zespół specjalistów tj. psychologów, psychoterapeutów i pielęgniarek. Leczenie wraz z psychoterapią prowadzimy w Centrum i w środowisku życia osoby, która potrzebuje pomocy i wsparcia, czyli u niej w domu. Udzielamy: porad psychiatrycznych, porad psychologicznych, sesji psychoterapeutycznych, spotkań terapeutycznych, wsparcia i wizyt pielęgniarek. U nas możesz skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej w formie odpłatnej (w Poradni Zdrowia Psychicznego) oraz opieki środowiskowej w formie leczenia na NFZ. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty psychoterapii w Świdniku.

ZESPÓŁ TERAPEUTYCZNY

GRZEGORZ MAŁAJ
Lekarz, specjalista psychiatra II stopnia, specjalista terapii środowiskowej, specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie szkolenia
EMILIA WALĘCIUK-WARCHOCKA
Psychoterapeuta, w trakcie szkolenia w krakowskiej szkole psychoterapii do uzyskania certyfikatu w modelu zintegrowanym, atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii PTP, specjalista terapii środowiskowej, terapeuta Otwartego Dialogu, trener Asystentów Zdrowienia, specjalista piel. psychiatrycznego.
KATARZYNA KUZIOŁA
Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny. Ukończyła 4 letni kurs psychoterapii, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii PTP
ANNA BYTYS
Psychoterapeuta systemu rodzinnego i par, ukończyła kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii PTP, w trakcie szkolenia do certyfikatu. Psychoonkolog, posiada wieloletnie doświadczenie z osobami potrzebującymi wsparcia. Certyfikowany realizator programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, terapeuta EEG Biofeedback, pedagog.
EDYTA MATEJEK
Psycholog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi, trener terapii ręki I i II stopnia, certyfikowany trener umiejętności społecznych
JUSTYNA GALIŃSKA-WALAS
Psycholog, trener coachingu, asystent psychodramy w trakcie szkolenia I stopnia w Polskim Instytucie Psychodramy. W pracy korzysta z metod związanych z arteterapią, pracą z ciałem, psychodramą
AGNIESZKA SZYSZKOWSKA
Psycholog z doświadczeniem w pracy z osobami potrzebującymi wsparcia. Pracujący terapeutycznie w nurcie poznawczo – behawioralnym w trakcie szkolenia „Inter Ego" atestowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

CENNIK

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

– porada lekarska psychiatryczna 100 zł

– sesja psychoterapii 100 zł

– porada psychologiczna 100 zł

– wizyta domowa 200 zł

KONTAKT I REJESTRACJA

Kierownik Zespołu: mgr Emilia Walęciuk-Warchocka
specjalista terapii środowiskowej
tel: 517 703 100

REJESTRACJA:
tel: 81 752 02 88
rejestracja@centrumzdrowia-leczna.pl
czynna od poniedziałku do piątku w godz.: 10.00-17.00

CENTRUM PSYCHIATRII I TERAPII ŚRODOWISKOWEJ Zespół Leczenia Środowiskowego Wizyty Domowe NFZ

DANE FIRMOWE

Centrum Zdrowia G. Małaj,
E. Walęciuk-Warchocka sp.j.
ul. Szkolna 4, 21-010 Łęczna

REGON: 369546865
NIP: 7123362810
KRS: 0000720244
nr konta: Bank BGŻ BNP Paribas S.A 77160014621818512080000001